Dobre wieści dla Dawida Kubackiego. Granerud zapowiada przerwę w startach

Screen - Eurosport

Do mistrzostw świata w Planicy pozostało coraz mniej czasu. Skoczkowie narciarscy z myślą o przygotowaniu formy na imprezę docelową sezonu 2022/23 coraz częściej rozważają zmianę planów startowych. Jednym z nich jest lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud. Podopieczny Alexandra Stoeckla chce bowiem wycofać się z rywalizacji w Rasnovie, która poprzedzi słoweńskie czempionat.

 

Screen – Eurosport

Tak dobrze nie skakał nigdy

Zawodnik w Oslo wydaje się być w życiowej formie. W tym sezonie wygrał już dziewięć pucharowych konkursów. Ostatnia wiktoria w Willingen była jego czwartą z rzędu i dwudziestą drugą w karierze. Dla Zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2020/21 stanął również na podium zawodów elity po raz dwunasty z rzędu. Do wyrównania rekordu Janne Ahonena z sezonu 2004/05 dzieli go już zaledwie jedna lokata w czołowej trójce.

Przewaga Norwega nad Dawidem Kubackim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wynosi już 238 punktów. Może być jednak powiększona, gdyż 26-latek wystąpi również w przyszły weekend w amerykańskim Lake Placid.

Istnieje jednak szansa na odrobienie części punktów do Norwega

Jak donoszą norweskie media, Granerud może jednak odpuścić jeden pucharowy weekend przed mistrzostwami świata w Planicy kosztem spokojnego treningu. Ma być to rywalizacja w rumuńskim Rasnovie w dniach 18-19.02. – Halvor jest w takiej formie, że zamierza “mocno uderzyć” w Lake Placid i zdobyć dodatkowe punkty w PŚ, tak aby później zrobić bezpieczną przerwę na przygotowania do MŚ. Przewaga w klasyfikacji generalnej PŚ pozwala mu na taki manewr i na odpuszczenie konkursów w Rumunii, a MŚ stają się dla niego celem głównym – powiedział szef norweskich skoków – Clas Brede Braathen na łamach “Verdens Gang”, cytowany przez sport.tvp.pl.

Absencja zawodnika ze Skandynawii w Siedmiogrodzie niewiele może jednak pomóc Dawidowi Kubackiemu w kontekście walki o Kryształową Kulę. Na Trambulina Valea Carbunarii (HS 97) rozegrany zostanie bowiem tylko jeden konkurs indywidualny (18.02). Przypomnijmy, że za zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata można otrzymać maksymalnie 100 punktów.

źródło: VG.no/sport.tvp.pl