Dobre starty Piotra Kudzi w zawodach Youth Cup w kombinacji

18:26, 10.01.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 18:28, 10.01.2017

Piotr Kudzia zajął 4. i 5. miejsce w zawodach Youth Cup w Harracovie. Katarzyna Harsche została pierwszą polską kombinatorką, która wystartowała w zawodach FIS.

Pierwszego dnia zawodów w kategorii Youth II Piotr Kudzia wywalczył 5. pozycję. Polski kombinator zajmował tą lokatę po skoku i mimo wolnego biegu dał radę odrobić ją w drugiej części rywalizacji. Czwórka kolejnych Polaków (Jakub Chowaniec, Mateusz Małyjurek, Kacper Konior i Maciej Zborowski) uplasowała się w drugiej dziesiątce. Zwyciężył Czech David Zemek. W kategorii Youth I 7. był Bartłomiej Klimowski, który w biegu awansował o 3 pozycje. Triumfował Jan Andersen z Niemiec. Drugi z Polaków Marcin Małyjurek zajął 25. miejsce. W swoim pierwszym starcie w zawodach FIS Katarzyna Harsche uplasowała się na 10. pozycji. Ze zwycięstwa cieszyła się Włoszka Lisa Moreschini.

W drugim dniu rywalizacji poprawę zaliczył Piotr Kudzia. Reprezentant Polski zajął 4. miejsce, chociaż po zmaganiach na skoczni zajmował 7. lokatę. Miejsce na podium Polak przegrał z Austriakiem Fabianem Hafnerem o pół sekundy. Po raz drugi wygrał David Zemek.

W kategorii Youth I Bartłomiej Klimowski zajął 9. miejsce. Zwyciężył Markkus Alter z Estonii. Podobnie jak pierwszego dnia tak samo w drugich zawodach Katarzyna Harsche była 10. Po raz drugi triumfowała Lisa Moreschini.

źródło: pzn.pl