Dobra oglądalność skoków i biegów w TVP

Maciej Kot BelkaZa nami inauguracja zawodów Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich. Tym razem Ruka była łaskawa dla skoczków pod względem warunków atmosferycznych, co przełożyło się także na dobre wyniki telemetryczne. Biegi poprawiły swoją oglądalność względem ubiegłego roku.

Skoki narciarskie od wielu już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Trybuny na skoczniach niemal zawsze wypełnione są po brzegi a stacje telewizyjne notują rekordowe wyniki oglądalności. Nawet w minionym, słabszym dla naszych zawodników sezonie, każdą transmisję śledziło kilka milionów ludzi. W minionym weekend dobre otwarcie zaliczyły transmisje skoków na antenie TVP1. Piątkowe i sobotnie konkursy średnio śledziło 3,5 mln widzów. W szczytowym momencie pierwszy konkurs oglądało 4 mln 361 tysięcy osób a w sobotę o blisko 300 tysięcy więcej. Wysokie zainteresowanie spowodowało, że transmisje znalazły się w dziesiątce najchętniej oglądanych audycji telewizyjnych minionego tygodnia w Polsce. Taki poziom widowni na początku sezonu to zasługa nie tylko dobrej postawy polskich skoczków, ale też dobrej pogody, która w Ruce jest rzadkością. Wszystkie serie skoków udało się przeprowadzić bez większych problemów.

Dobry wyniki zanotowała także relacja z Pucharu Świata w biegach narciarskich. Niedzielną rywalizację z udziałem Justyny Kowalczyk oglądało w szczytowym momencie 1,7 mln widzów (średnio blisko 1,3 mln/ 14,6% udziału w runku). Sobotnie sprinty zanotowały niecały milion oglądających. To i tak lepsze otwarcie niż przed rokiem, kiedy biegi oglądało 300 tysięcy widzów mniej. Skoki poprawiły się względem poprzedniego sezonu o 70 tysięcy.

Źródło: TVP.pl / Wirtualnemedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.