Do Wisły Stoeckl zabiera ósemkę. Na miejscu wskaże ostateczny skład na kwalifikacje

Medaliści olimpijscy, mistrzostw świata juniorów i czempionatu w lotach zawitają do Wisły, aby walczyć o zwycięstwo w konkursach Letniego Grand Prix. Ośmiu Norwegów wyrusza do Polski w najsilniejszym składzie. Po treningach na miejscu trener wskaże najlepszą szóstkę.

Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Robin Pedersen, Marius Lindvik oraz Thomas Aasen Markeng pojawią się na skoczni im. Adama Małysza tuż przed Letnim Grand Prix na obozie ekipy norweskiej. Trener Alexander Stoeckl po kilku skokach treningowych, wskaże sześciu zawodników, którzy staną na starcie piątkowych kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. – Skoczkowie, którzy nie wystartują w zawodach, będą mieli przygotowane dodatkowe zajęcia, aby dobrze wykorzystali czas spędzony w Polsce – powiedział Stoeckl.

Austriacki trener norweskich skoczków nie kryje, że chciałby, aby jego zawodnicy od razu plasowali się w czołówce. – Wyruszamy na południe z nieco odmienionym składem. Nie możemy doczekać się pierwszych startów – dodawał szkoleniowiec.

Źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.