Dmitrij Wasiljew postanowił zakończyć karierę

fot. M. Rudzińska

Przykre wieści płyną do nas ze świata rosyjskich skoków narciarskich. Dmitrij Wasiljew nie będzie kontynuował kariery. 41-latek chciał jeszcze walczyć o medal olimpijski, ale organizm odmawia mu posłuszeństwa.

fot. M. Rudzińska

Dmitrij Wasiljew to z pewnością najbardziej znany rosyjski skoczek na świecie. Chociaż od lat nie odnosił sukcesów, to wciąż cieszył wielką sympatią. W ostatnich sezonach to jego młodsi koledzy zaczęli odnosić dobre rezultaty. Wasiljew mierzył się z kontuzjami i przez trudno byłoby trafić do kadry. Dlatego właśnie po serii niepowodzeń postanowił zakończyć karierę.

Decyzja Dmitrija nie oznacza to jednak, że rozstaje się ze skokami całkowicie. Rosjanin od razu trafił bowiem do sztabu szkoleniowego i pomoże kolegom w przygotowaniach do igrzysk. Podzieli się zatem swoim bogatym doświadczeniem. Chociaż nigdy nie wygrał zawodów Pucharu Świata, to dziewięciokrotnie stawał na podium.

W lutym 2001 roku Dmitrij Wasiljew jako pierwszy skoczek narciarski w historii został zdyskwalifikowany za stosowanie środków dopingujących. Zgodnie z informacjami podanymi przez Rosyjski Związek Narciarski, pobrana 4 stycznia 2001 roku próbka była pozytywna. Niedozwolony środek stosowany przez Wasiljewa to Diuretika, która służy do szybkiego zrzucenia wagi. Jego karencja trwała dwa lata, w związku z tym wyniki uzyskane przez rosyjskiego skoczka od 4 stycznia 2001 roku zostały anulowane.

Źródło: Skisport.ru / Wikipedia

Mateusz Król
Obserwuj