Dłuższy odpoczynek dla Joachima Puchnera

Photo credit: Stefho74 / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: Stefho74 / Foter / CC BY-NC-SA

Kolejna niedobra wiadomość nadeszła dla austriackiego narciarstwa alpejskiego. Dużym ciosem był dla nich wypadek Anny Fenninger, z problemami zdrowotnymi zmaga się także Matthias Mayer, a teraz okazało się, że dłuższy odpoczynek czeka Joachima Puchnera.

Puchner, który jest zwycięzcą klasyfikacji Pucharu Europy w zjeździe doznał urazu prawego kolana w trakcie zgrupowania pod koniec czerwca. Austriak uszkodził więzadło rzepki podczas ćwiczeń równowagi na taśmie (ang. slackline). Zdaniem lekarza austriackiej kadry Helmutha Eggla Puchner będzie musiał odpocząć kilka miesięcy.

Pochodzący z Salzburga 28-latek jest bardzo rozgoryczony rozwojem sytuacji. Być może nie będzie w stanie wziąć udział w żadnych zawodach tego sezonu. W ciągu najbliższych kilku tygodni Puchner przejdzie kilka badań, dzięki którym będzie można z większym przybliżeniem określić termin jego powrotu do treningów.

Joachim Puchner w swojej karierze 3-krotnie stał na podium w zawodach Pucharu Świata. Było to jednak kilka lat temu. Ostatni raz udało mu się to w listopadzie 2012 roku w Lake Louis, gdzie zajął trzecie miejsce w super G.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.