Dłuższa przerwa obrończyni Kryształowej Kuli. Zabraknie jej w Lillehammer

Ingvild Flugstad Oestberg nadal nie dostała zgody na start w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich i w związku z tym obrończyni Kryształowej Kuli na pewno nie zobaczymy podczas weekendu w Lillehammer.

Niespełna dwa tygodnie temu na konferencji prasowej tuż przed zawodami w Beitostoelen inaugurującymi sezon zimowy w Norwegii, Ingvild Flugstad Oestberg poinformowała, że na pewno nie pojawi się w zawodach Pucharu Świata na przełomie listopada i grudnia. Dziennikarze NRK starali się wówczas dowiedzieć nieco więcej na temat kłopotów zdrowotnych norweskiej biegaczki, ale zarówno lekarz kadry, jak i sama zawodniczka nie chcieli mówić zbyt dużo na ten temat. Na konferencji prasowej poinformowano jedynie, że Oestberg nie spełniła wszelkich warunków, aby uzyskać świadectwo zdrowia.

Obrończyni Kryształowej Kuli miała nadzieję, że będzie to tylko chwilowa absencja, ale teraz okazuje się, że problem jest jednak nieco poważniejszy i Oestberg, która już opuściła inaugurację Pucharu Świata w Ruce, nie pojawi się także na trasach biegowych w Lillehammer, bowiem nie znalazła się w składzie kadry na nadchodzący weekend. Liderką reprezentacji Norwegii będzie Therese Johaug, która w sobotę powalczy o kolejne pucharowe zwycięstwo.

Skład kadry kobiet: Therese Johaug, Heidi Weng, Maiken Caspersen Falla, Ragnhild Haga, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Lotta Udnes Weng, Tiril Udnes Weng, Anna Svendsen, Kari Øyre Slind, Helene Marie Fossesholm, Anne Kjersti Kalvå, Kathrine Harsem, Silje Marterere Skaanes, Tiril Liverud Knudsen, Magni Smedås, Karoline Simpson-Larsen.

Źródło: Aftenposten

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.