Diggins miała poważne problemy z odżywianiem

fot: wikipedia

fot: wikipedia

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w biegach narciarskich Jessica Diggins przyznała na swoim blogu oraz w jednym z wywiadów telewizyjnych, że jej droga na szczyt nie była zawsze usłana różami, ponieważ musiała zmagać z zaburzeniem żywieniowym.


Jessica Diggins w ostatnim czasie chudła, co zauważyli swoim sprytnym okiem niektórzy dziennikarze. Zaburzenie żywieniowe jest chorobą o podłożu psychicznym. To w głowie odgrywa się wewnętrzny monolog, który najczęściej kończy się tym, że przegrywamy tę walkę. Zdaje nam się czasami, że sportowcy to są ludzie, którzy nie miewają problemów, a są oni tacy sami jak my wszyscy. Sama Diggins w jednym z wywiadów przyznała, że jest to walka z samym sobą. – Masz w głowie taką myśl, która ci mówi, że jeszcze może być lepiej – mówiła.

Ten problem pojawił się w momencie, kiedy była nastolatką. I długo, nawet bardzo długo, nie miała odwagi aby się do tego problemu przyznać. Dopiero po tym jak telewizja ESPN, zwróciła się do Amerykanki, aby ta wystąpiła w programie “Body Issue”, ostatecznie po przemyśleniu decyzji Diggins przyznała się do dolegliwości na swoim blogu. Otwarcie przyznała, że ten temat był dla niej sferą tabu, ponieważ wydawało jej się, że opowiadanie o własnej chorobie jest strasznie krępujące.

Ostatecznie zdała sobie sprawę z tego, że sama nie pokona tego problemu, potrzebuje wsparcia oraz leczenia. Znalazła nawet organizację, która zajmuje się takimi samymi problemami. “The Emily Program” stało się punktem wsparcia doświadczonej biegaczki a teraz z wielką dumą może godnie reprezentować logo tej organizacji podczas zawodów Pucharu Świata. – Nie chcę, aby ludzie mnie kojarzyli z tym, że byłam chora. Chcę, aby patrzyli na mnie i mówili “To jest Jessie, dziewczyna, która uwielbia jeździć na nartach” – skomentowała całą sytuacje Jessica Diggins.

źródło: nrk.no / informacje własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.