Diego Dellasega zakończył karierę!

44567_G08_W01
fot.: fis-ski.com

Niestety, dotarła do nas kolejna informacja o zakończeniu kariery przez skoczka narciarskiego. Tym razem ze światem skoków rozstaje się 24 – letni Diego Dellasega. 

Od pewnego czasu nie ma dnia, abyśmy nie dostali informacji o kolejnym zakończeniu kariery. Tym razem do grona “emerytowanych skoczków narciarskich” dołączył włoski zawodnik klubu G.S. Fiamme Oro Moena – Diego Dellasega. Swoją decyzję ogłosił na Instagramie. Największym sukcesem 24 – letniego Dellasegi był brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hinterzarten w 2010 r.. W Pucharze Świata nie odnosił znaczących wyników. Jego najlepszym startem było zajęcie dopiero 39 miejsca w trakcie zawodów w Sapporo w 2010 r.. Jednak słynna Okurayama była szczęśliwa dla Dellasegi. To właśnie tam w styczniu 2010 r. wygrał Puchar Kontynentalny. Rekord życiowy skoczka z Włoch wynosi 193,5 metra (Letalnica, marzec 2011 r.).

Być może osiągnięcia w minionym sezonie spowodowały to, że nie zobaczymy Diego Dellasegi już na skoczni. Ostatnio skoczka z Włoch częściej można było spotkać na zawodach FIS Cup niż chociażby na zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Życzymy Diego Dellasedze wszystkiego dobrego!

Źródło: instagram.com/diegodellasega; skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.