Didrik Toenseth niepokonany w Beitostølen

15:18, 19.11.2016 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:29, 19.11.2016

fot: vg.no fot: vg.no

Didrik Toenseth, póki co, nie ma sobie równych w Beitostølen. Norweg wczoraj wygrał bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym, a dziś był bezkonkurencyjny na tym samym dystansie tyle że rozgrywanym łyżwą. Drugie miejsce zajął Simen Hegstad Krüger, a trzecie Simen Andreas Sveen.

Didrik Toenseth jest na razie niepokonany na krajowym podwórku. 25-letni biegacz, który podczas piątkowej rywalizacji stylem klasycznym dosłownie zdeklasował konkurencję, w sobotę nie miał już aż tak wyraźnej przewagi. Toenseth zwycięstwo zapewnił sobie w drugiej części dystansu, bowiem na punkcie pomiaru po 9,8 kilometra przegrywał z Krügerem o niespełna pięć sekund. Ostatecznie na mecie pojawił się z czasem 33:20.9 min, co dało mu zwycięstwo.

Drugie miejsce dzięki świetnemu biegowi wywalczył Simen Hegstad Krüger. Tegoroczny mistrz świata młodzieżowców bardzo szybko rozpoczął bieg i potrafił utrzymać swoje wysokie tempo. Do pełni szczęścia zabrakło dosłownie kilku sekund, bowiem 23-latek stracił do Toensetha sześć sekund. Podium uzupełnił Simen Andreas Sveen, który stracił do triumfatora 32 sekundy.

Po raz kolejny nie popisał się Petter Northug. Gwiazdor biegów narciarskich uplasował się na piętnastej pozycji, a jego starta wynosiła +1:02,6 min.

Źródło: inf. własna