Denise Herrmann za Franziskę Preuss w Pokljuce

fot. xc-ski.de

fot.: xc-ski.de
fot.: xc-ski.de

Denise Herrmann, która w ubiegłym sezonie startowała w rywalizacji biegaczek narciarskich, dostanie szansę na to, aby zadebiutować w biathlonowym Pucharze Świata. Niemka zastąpi na liście startowej jutrzejszego sprintu w Pokljuce Franziskę Preuss.

Sezon 2016/2017 jest dla Denise Herrmann pierwszym po zmianie dyscypliny z biegów narciarskich na biathlon. Niemiecka zawodniczka z sukcesami startowała wśród biegaczek, ale mimo wszystko podjęła decyzję o przekwalifikowaniu się. 27-latka ma już za sobą pierwsze zawody w Pucharze IBU, w których dosłownie deklasowała konkurencję jeśli chodzi o tempo biegu. Teraz Herrmann dostanie szansę na to, aby sprawdzić się z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie.

Początkowo sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec nie przewidywał żadnych zmian w składzie na zawody Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce, ale plany pokrzyżowała choroba Franziski Preuss. Mistrzyni świata z Kontiolahti w sztafecie dostała infekcji przewodu pokarmowego i musiała zostać odesłana do domu. Na jej miejsce powołano właśnie Herrmann, która startowała dziś na drugiej zmianie niemieckiej sztafety mieszanej w Pucharze IBU. Jutrzejszy sprint będzie więc dla niemieckiej biathlonistki szansą na debiut w Pucharze Świata.

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.