Denise Herrmann przechodzi na biathlon

fot.: xc-ski.de

fot.: xc-ski.de
fot.: xc-ski.de


Sensacyjną decyzję podjęła jedna z najlepszych niemieckich biegaczek narciarskich. Denise Herrmann zdecydowała, że zamienia rywalizację na biathlon. To spory cios dla niemieckiej federacji. 

Denise Herrmann to jedna z najlepszych sprinterek świata. Na igrzyskach olimpijskich w Sochi wspólnie z koleżankami zdobyła brązowy medal w sztafecie. Teraz podjęła decyzję, aby zamienić dyscypliny. W przyszłym sezonie Niemka będzie startowała w biathlonie. – Ta decyzja i czas w jakim ją podjęłam, na pewno zaskoczy wielu – mówiła 27-latka. Herrmann w swojej karierze sześciokrotnie zajmowała miejsca na podium sprinterskiego Pucharu Świata. Jednak od dwóch lat ta sztuka jej się nie udawała. – Zawdzięczam wiele biegom narciarskim, to był wspaniały czas pełen atrakcji. Przede mnę jednak nowe cele – poinformowała z komunikacie Herrmann.

Decyzja Denise jest sporym ciosem dla Niemieckiej Federacji Narciarskiej. – Denise od kilku lat była jedną z najlepszych narciarek biegowych. Pozostawia po sobie pustkę. Cieszymy się jednak, że ma przed sobą nowe cele w biathlonie i będziemy ją wspierać – powiedział dyrektor sportowy DSV Karin Orgeldinger. Pierwsze treningi z karabinem na plecach czekają niemiecką zawodniczkę już na początku maja. Poważnym testem będą wrześniowe mistrzostwa Niemiec. Celem długofalowym dla Herrmann są oczywiście igrzyska olimpijskie, które już za dwa lata. Dodajmy, że to nie pierwszy przypadek zamiany biegów na biathlon u naszych zachodnich sąsiadów. Niegdyś strzelać zaczęły także Kati Wilhelm i Evi Sachenbacher-Stehle.

Redakcja Sportsinwinter.pl życzy sukcesów na nowej ścieżce sportowej.

Źródło: xc-ski.de / nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.