Denis Korniłow mistrzem Rosji na dużej skoczni

P1040812

Po triumfie Iriny Awwakumowej i Władysława Bojarincewa na skoczni normalnej, przyszła pora na poznanie nowego mistrza Rosji na skoczni dużej. Złoty medal zdobył Denis Korniłow. Drugi był Jewgiennij Klimov, a trzeci Ilmir Hazetdinov. 

Denis Korniłow w swoich próbach uzyskał 135,5 metra oraz 140,5 metra. Łączna nota wynosząca 280.3 pkt., dała mu wygraną w krajowym czempionacie. Warto przypomnieć, że oficjalny rekord skoczni dużej w Sochi wynosi 140 metrów. Został on ustanowiony przez Marinusa Krausa podczas drużynowego konkursu olimpijskiego. W tegorocznych mistrzostwach Rosji ustanowiono nowy nieoficjalny rekord – 140,5 metra uzyskało trzech zawodników m.in. Denis Korniłow. Srebrny medal powędrował na szyję Jewgiennija Klimova (137,5 metra; 139,5 metra). Złoto przegrał z Korniłowem o 0.9 pkt.. Na najniższym stopniu podium uplasował się Ilmir Hazetdinov po skokach na 132,5 metra i 140,5 metra (272.9 pkt.).

Tuż za podium znaleźli się: Roman Trofimow, Aleksiej Romaszow i Anton Kaliniczenko, który jako trzeci poszybował na odległość 140,5 metra.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: skijumpingrus.ru

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.