Debiutant w polskiej kadrze na Wisłę

fot. PZN

Polski Związek Narciarskich podał nazwiska trzynastu polskich skoczków, którzy wezmą udział w konkursach Pucharu Świata w Wiśle. W wybranej grupie krajowej znalazł się Jan Habdas, który zadebiutuje w zawodach najwyższej rangi.

fot. PZN

Podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle na starcie pojawią się startujący we wcześniejszych aktach rywalizacji zawodnicy. O punkty do klasyfikacji generalnej powalczą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Do startów powraca także Klemens Murańka, który podczas konkursów w Niżnym Tagile otrzymał pozytywny test na koronawirusa. Poza nimi na skoczni pokażą się także Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Maciej Kot, Jarosław Krzak i debiutujący w zawodach najwyższej rangi Jan Habdas.

Debiut w Pucharze Świata

Jan Habdas pokazywał się do tej pory głównie w zawodach skokowej trzeciej ligi. Polski zawodnik ma na swoim koncie trzy miejsca w czołowej trójce. Na podium udało mu się wejść we wrześniu podczas rywalizacji w Ljubnie i Lahti, a także w listopadzie w szwedzkim Falun. W tym sezonie zgromadził na swoim koncie 487 punktów i plasuje się na drugiej pozycji w łącznej klasyfikacji.

W piątek (3 grudnia) w Wiśle odbędą się treningi i kwalifikacje, które wystartują odpowiednio o 15:45 i 18:00. Na sobotę przewidziany jest konkurs drużynowy (16:30), a na niedzielę indywidualny (16:00).

Źródło: PZN