Debiut Wojciecha Marusarza w Pucharze Świata coraz bliżej

Zawody Pucharu Świata w Chaux-Neuve są już coraz bliżej. Wtedy też został zaplanowany debiut Wojciecha Marusarza w tak prestiżowych konkursach. Zobaczmy, jak czuje się sam zainteresowany przed swoim pierwszym krokiem w PŚ.

W ostatnich miesiącach forma Wojciecha Marusarza idzie stopniowo w coraz lepszym kierunku. Niedawno wygrał nawet Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w kombinacji norweskiej. Wszystko to spowodowało, że trener kadry Polski – Danny Winkelmann zdecydował się na powołanie Wojciecha Marusarza na zawody Pucharu Świata we francuskim Chaux-Neuve, które odbędą się od 19 do 21 stycznia. Będzie to pierwszy raz, kiedy Marusarz będzie startował w tzw. pierwszej lidze. Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z otrzymania możliwości startu w Pucharze Świata. – Chcę wykorzystać tę szansę jak najlepiej i mam nadzieję na udany debiut. Też moim głównym zadaniem na te zawody będzie dobry występ w drużynie, aby wywalczyć kwalifikację olimpijską dla polskiej reprezentacji – powiedział w wywiadzie dla pzn.pl.

Wojciech Marusarz podkreśla również, że forma nie przyszła sama. Pracował on na to ciężko, zwłaszcza w lecie. Duży wkład wniósł w skoki, które od strony technicznej nie były jego najlepszym punktem. – Pracowałem również nad stroną fizyczną, a dokładniej chodzi o wagę, którą zbiłem i nadal po trochu ją koryguję – dodał Wojciech Marusarz. Reprezentant klubu AZS Zakopane marzy o występie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, a wzrastająca forma oraz wkład włożony w pracę, ma mu tylko pomóc w zdobyciu miejsca w drużynie.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.