Dawna rywalka Justyny Kowalczyk wraca do świata biegów

fot.: fasterskier.com

fot.: fasterskier.com
fot.: fasterskier.com

Kristin Stormer Steira przed rokiem zakończyła karierę biegaczki narciarskiej i postawiła na bieżnię. Telewizja NRK poinformowała, że była biegaczka wraca aby pomóc swoim koleżankom, które znalazły się poza kadrą.

Pamiętacie Kristin Stormer Steirę, która przed siedmioma laty dzielnie walczyła z Justyną Kowalczyk o złote medale mistrzostw świata w Libercu? Norweżka była wówczas w świetnej dyspozycji, ale musiała dwukrotnie uznać wyższość Polki. Steira jeszcze wielokrotnie w swojej karierze notowała dobre rezultaty, ale przed rokiem odwiesiła narty na kołek i przeniosła się na bieżnię. Norweska stacja telewizyjna NRK poinformowała jednak, że ich dawna gwiazda biegów narciarskich powraca i zostanie trenerką dla biegaczek, które znalazły się poza kadrą. – Będę dostępna i pomocna dla dziewczyn. Pomogę w treningach, doradzę i zostanę sparing partnerem – mówiła Steira.

Kristin w swych działaniach nie będzie jednak sama. Do tego “prywatnego” sztabu dołączyć ma jeszcze Ella Gjømle, dawna norweska sprinterka (m.in. druga w klasyfikacji PŚ sprintów w sezonie 2005/2006). – Są tu dziewczyny, które mogą konkurować na świecie. Chcę pomóc im wydostać z siebie maksymalny potencjał – mówi Ella Gjømle. Obie panie pod swoimi skrzydłami będą miały znane nazwiska: Mari Eide, Kari Vikhagen Gjeitnes i Silje Oyré Slinde. Zespół ten nosi nazwę Telemark. Jego celem jest udział w najważniejszych sportowych imprezach.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.