Dawid Kubacki: “Zrobiłem kolejny kroczek do przodu”

Za naszymi skoczkami bardzo udany weekend. Piotr Żyła dwa razy zdołał wskoczyć na podium, a Kamil Stoch w niedzielę zameldował się w pierwszej trójce po raz trzeci w tegorocznym Pucharze Świata.

Dawid Kubacki z kolei w sobotę uplasował się na miejscu trzynastym, a wczoraj na piątym, co jest dotychczas jego najlepszym rezultatem w sezonie 2018/2019. – Podsumowałbym konkurs bardzo pozytywnie – mówił w wywiadzie udzielonym TVP Sport. – Dzisiaj zrobiłem kolejny kroczek do przodu, może nawet dwa.

Pomimo dobrych wyników 28-letni zawodnik klubu Wisła Zakopane zamierza wciąż ciężko pracować i poprawiać się z weekendu na weekend. – W drugiej serii byłem minimalnie spóźniony i przez to gorszy, ale myślę, że małymi kroczkami osiągnę swój cel. Ze skoku na skok jest troszeczkę lepiej – stwierdził Kubacki.

Piotr Żyła również nie ma powodów do zmartwień, bowiem w Engelbergu po raz piąty w Pucharze Świata 2018/2019 zdołał stanąć na podium. Niedzielne próby na odległość 137,5 m oraz 135 metrów pozwoliły mu na uplasowanie się na drugiej lokacie. – Dzisiejsze skoki były lepsze niż wczoraj, bardziej spokojne, szczególnie przy lądowaniu – podsumował wczorajsze zmagania Wiślanin. – Jestem zadowolony, udało mi się wykonać plan, który wcześniej sobie założyłem.

Konkursy w Engelbergu to ostatni przystanek przed Turniejem Czterech Skoczni. Teraz zawodników czeka prawie dwutygodniowa przerwa przed rywalizacją w Oberstdorfie, lecz Żyła nie zamierza spędzić jej tylko przy rodzinnym stole. – Cały czas trzeba pracować, także w Święta. Czeka nas jeszcze dużo wysiłku – zakończył.

Źródło: www.sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.