Dawid Kubacki zadowolony po niedzielnym konkursie – “Będziemy pracować, żeby piąć się wyżej”

Dawid Kubacki zaczyna sezon niezwykle spokojny. Po raz drugi z rzędu na inauguracje sezonu ląduje w pierwszej dziesiątce konkursu indywidualnego. Dziś zawody zakończył na 8. pozycji.

Kubacki pozytywnie ocenił dzisiejszy konkurs w wykonaniu swoim i całej drużyny. – Wczoraj ładne otwarcie sezonu, dzisiaj ładna kontynuacja. Trzech zawodników w dziesiątce, więc myślę, że jest całkiem ok. Takie spokojne wejście w sezon. Myślę, że to nam dobrze zrobi, nie będzie takiego szału. Będziemy mogli sobie w spokoju dalej pracować nad kolejnymi elementami. Ze skoku na skok, z konkursu na konkurs, będziemy pracować, żeby piąć się wyżej – mówił po konkursie.

Zawodnik z Nowego Targu przyznał, że pierwszy skok nie był idealny, ale w drugiej próbie zdołał się poprawić. – Pierwszy skok nie był tak dobry jakościowo. Nie chciałbym się tutaj wgłębiać w detale, bo potem trener mi powie coś innego. Jestem świadomy, że ten pierwszy skok nie był taki dobry. Przede wszystkim cieszę się z tego, że mimo takiego drobnego potknięcia, na drugą serię poszedłem z czystą głową i zrobiłem to tak, jak trzeba. Zaliczyłem drobny awans i to też jest pozytyw – dodał.

Różnice między zawodnikami po pierwszej serii były nieznaczne. Lepszy skok Dawida w drugiej serii sprawił, iż skoczek awansował do pierwszej dziesiątki konkursu. – Nie patrzyłem jakie były różnice punktowe po pierwszej serii. Takie informacje tak naprawdę nie są mi do skoku potrzebne i nie zwracam na nie uwagi. Za każdym razem staram się skakać jak najdalej i lądować najładniej jak potrafię. Jeśli chce się zrobić coś ponad swoje możliwości, to czasami kończy się to przeciągnięciem, brzydszym lądowaniem i na końcu się na tym traci – zakończył.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl 
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.