Dawid Kubacki: „Z uśmiechem na ustach opuszczam Seefeld”

fot. pap.pl

fot. pap.pl

Polska drużyna mieszana zadebiutowała dzisiaj na mistrzostwach świata w Seefeld w składzie: Kamila Karpiel, Dawid Kubacki, Kinga Rajda oraz Kamil Stoch i zajęła szóste miejsca. Mistrz świata ze skoczni normalnej podzielił się z nami swoimi odczuciami odnośnie dzisiejszej rywalizacji. 

Po pierwszej serii reprezentanci Polski plasowali się na wysokim, trzecim miejscu, ale ostatecznie zajęli szóstą lokatę. Pomimo tego Dawid Kubacki stwierdził, że był to bardzo pozytywny dla niego dzień. – Mieliśmy bardzo fajne warunki, oddaliśmy dobre skoki. Z uśmiechem na ustach opuszczam dzisiaj skocznię – mówił. – Wydaje mi się, że z Kamilem pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i daleko latać w nawiązaniu do wczorajszych wydarzeń.

Dla Kamili Karpiel oraz Kingi Rajdy to występy w Seefeld to debiut na imprezie mistrzowskiej. Podczas konkursu indywidualnego zajęły odpowiednio dwudzieste trzecie oraz trzydzieste czwarte miejsce, a czempionat zakończyły dzisiejszą szóstą lokatą. – Dziewczyny są młode i potrzebują doświadczenia – oceniał koleżanki Kubacki. – Ani my, ani trenerzy nie wywołujemy na nich presji, myślę, że zrobiły, co do nich należało. Bezproblemowo awansowaliśmy do drugiej serii i jest to jak najbardziej na plus.

Po najważniejszej imprezie sezonu skoczkowie wkroczą w ostatnią część zimy, jaką jest turniej Raw Air oraz wielki finał w Słowenii. Już w przyszłą sobotę zawodnicy zasiądą na belce startowej w Oslo. – Teraz czas na odpoczynek, spędzimy parę dni w domu – odpowiedział 28-latek zapytany o plany na najbliższą przyszłość. – Sezon się jeszcze nie skończył i zamierzamy ciężko pracować aż do Planicy.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl
Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.