Dawid Kubacki: “Wygrywa ten, który popełnia mniej błędów”

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Dawid Kubacki był dziś drugim najlepszym Polakiem i zajął dwunaste miejsce w pierwszym konkursie indywidualnym mistrzostw świata na skoczni w Innsbrucku. Gorzej poszło Jakubowi Wolnemu, który nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii zawodów.

Sobotni konkurs w Innsbrucku nie do końca poszedł po myśli polskich skoczków narciarskich. Dawid Kubacki, który w ostatnich tygodniach prezentował wysoką formę, uplasował się na dwunastym miejscu w pierwszym indywidualnym starcie na tych mistrzostwach świata i nie ukrywał, że czuje niedosyt po tym wyniku. – Pewien niedosyt jest, bo ambicje były większe. Pracowałem nad tym, aby moje skoki były lepsze niż w seriach treningowych czy wczorajszych kwalifikacjach, ale tych błędów było trochę za dużo, a wygrywa ten, który tych błędów popełnia mniej – tłumaczył skoczek z Nowego Targu. – Wiem, że to nie były idealne skoki i na tym będę się skupiał – dodał Kubacki.

28-letni skoczek w rozmowie z dziennikarzami odniósł się także do sytuacji z belką startową. W pewnym momencie do wyprzedzenia prowadzących zawodników skoczkowie musieli skakać w granicach rekordu skoczni. – To jest pytanie do organizatorów. Ja nie jestem od ustalania belek, jestem od tego, aby na niej usiąść i ruszyć jak zapali się zielone światło – skwitował mistrz świata z Lahti.

Konkursu indywidualnego w Innsbrucku nie będzie dobrze wspominał Jakub Wolny. 23-latek w swoim debiucie na seniorskich mistrzostwach świata Polak zajął 40. miejsce i nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii. Gorsza postawa w dzisiejszych zawodach kosztowała go także miejsce w czwórce na jutrzejszy konkurs drużynowy. – Ciężko mi powiedzieć w czym tkwił problem. Starałem się najbardziej jak mogłem, a wyszło katastrofalnie – mówił Wolny. – Muszę po prostu jak najszybciej zapomnieć o tym konkursie – zakończył dwukrotny mistrz świata juniorów z 2014 roku.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl
Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.