Dawid Kubacki w świetnej formie przed Turniejem Czterech Skoczni

fot. Franciszek Damboń / Sportsinwinter.pl

dscn4767Dawid Kubacki ma za sobą najlepszy początek sezonu w swojej dotychczasowej karierze. Jak na razie nasz 26-letni skacze bardzo równo, co może być dobrym prognostykiem przed zbliżającym się 65. Turniejem Czterech Skoczni, bo na tym turnieju, aby zając wysokie miejsce potrzeba równych skoków.

Szesnasty zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata ocenił swoje próby podczas treningów w Zakopanem jako całkiem dobre. – Bardzo porządny trening, co prawda tych skoków nie było za dużo, ale były na dobrym poziomie. – Ocenił Dawid Kubacki, który wczoraj na częściowo zmodernizowanej Wielkiej Krokwi oddał tylko dwa skoki. O nowych torach lodowych popularny „Mustaf” mówił, że ten rozbieg został dobrze przygotowany, profil skoczni jest całkiem fajny, oraz że na tej skoczni skacze się przyjemnie.

Oceniając swoje skoki zawodnik, podkreślił, że w ciągu trzech dni zgrupowania w Zakopanem były one ustabilizowane. – Kilka drobnych błędów zostało poprawionych. Ten obóz w Zakopanem pokazał, że te skoki były na dobrym poziomie. – Ocenił Dawid Kubacki. Na czwartkowym treningu w Zakopanem Dawid Kubacki oddał tylko dwa skoki. Zawodnik uważa, że tyle prób mu wystarczy, dodając, że w tym tygodniu było już kilka treningów na skoczni.

Skoczek na zbliżający się Turniej Czterech Skoczni nie stawia sobie żadnym celów wynikowych, tylko Na Turniej jedzie wykonywać swoją robotę. – Myślę, że z tą bazą skoków mogę jechać na Turniej Czterech Skoczni. Mam podstawy do tego, aby tam dobrze skakać bez żadnych kalkulacji, czy przewidywań.

Dwa treningowe skoki Dawida Kubackiego były koło 130 m, co pozwala domniemywać, że od tego skoczka możemy oczekiwać dobrych wyników w nadchodzącym 65. Turnieju Czterech Skoczni.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.