Dawid Kubacki: “W każdym elemencie skoku są elementy do poprawy”

Po najlepszym sezonie w karierze Dawid Kubacki przygotowuje się do nowego jeszcze bardziej solidnie. Mistrz świata z Seefeld zapowiadał wcześniej, że z nowym szkoleniowcem będzie pracował głównie nad detalami. – Nie da się tego podzielić na pojedyncze elementy, nad którymi się pracuje – mówił podczas dzisiejszej konferencji.

Do sezonu przygotowawczego Dawid Kubacki przystępuje już jako indywidualnie utytułowany zawodnik. Po świetnej zimie, w której zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni, przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem nowego szkoleniowca. Jak zapowiadał, przed nowym rozdaniem będzie skupiał się nad detalami. Nad jakimi elementami konkretnie skoczek pracuje z Michalem Doleżalem? – Konkretnie na pewno nie powiem, bo to jest kwestia tego, nad czym aktualnie się pracuje – odpowiadał na pytanie naszego dziennikarza Kubacki.

– Generalnie sprawa wygląda tak, że nad detalami się pracuje, ale w każdym elemencie. Bo w każdym można coś poprawić. Pracujemy zatem globalnie. Nie da się tego podzielić na pojedyncze elementy, nad którymi się pracuje. Każdy element gra swoją rolę w tej układance, żeby te skoki były dobre, więc tak naprawdę, pracuje się nad wszystkim – tłumaczył mistrz świata.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Jakub Balcerski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.