Dawid Kubacki: To był sezon na 5

SONY DSC

(fot. Mateusz Król)

Dawid Kubacki zakończył sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, do czego nawiązywał w rozmowie z dziennikarzami po ostatnim konkursie cyklu w słoweńskiej Planicy. To najlepszy jego sezon w karierze, co opisywał, a także wypowiedział się na temat nowego trenera kadry – Michala Doleżala.

– To był taki sezon na 5 – ocenił z resztą 5 zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki, uśmiechając się do dziennikarzy. – Jestem zadowolony z tego, co pokazywałem na skoczni, choć wiem, że były momenty, gdy mogłem tam zrobić wiele rzeczy dużo lepiej. Jakby to wszystko wyważyć to wychodzi pozytywnie, co daje motywację na kolejną zimę – opisał.

Przed sezonem cele Dawida były duże, ale udało się zrealizować jeden z nich – zwycięstwo w Pucharze Świata. – Niektórzy mogą się śmiać z tego, co sobie zakładam przed sezonem, ale zdaję sobie sprawę ze swojej formy i wiem, jakie cele postawić. Wiem do czego dążę i na co pracuję. Są jeszcze rezerwy, więc trzeba dołożyć jeszcze trochę pracy nad detalami. Ale to faktycznie są szczegóły, bo gdyby nie były to nie moglibyśmy stawać na podium, więc na nich się skupimy w czasie przygotowań – stwierdził Kubacki.

Skoczek skomentował także wybór Michala Doleżala na stanowisko pierwszego trenera polskiego zespołu. – Nie chcemy rozbrajać systemu, który działa, więc to dobra decyzja – ocenił. – Michał to dobra osoba do tej roli, ale to też czasem nasza rola w tym, żeby ta współpraca wyglądała jak najlepiej. Mamy nadzieję, że do przyszłego sezonu się jeszcze rozwiniemy – zakończył.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.