Dawid Kubacki: Teraz muszę popracować, żebym mógł być jeszcze wyżej

Za Dawidem Kubackim najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Polak zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. – Pewnie przed zimą wziąłbym taki wynik w ciemno – przyznał w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Kubacki.

Ten sezon był wyjątkowy dla Dawida Kubackiego. Po zwycięstwie w Letniej Grand Prix Polak przystępował do rywalizacji w Pucharze Świata z dużymi nadziejami i udało się utrzymać dobrą formę, co dało pierwsze podia w karierze i dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. – To był bardzo udany sezon dla mnie, ale też ciężki. Teraz przed nami treningi “na sucho” i to pozwoli nam zatęsknić za skokami – powiedział po ostatnim konkursie w Planicy Dawid Kubacki. Nasza reprezentacja od środy ma zacząć przygotowania na siłowni. – Teraz muszę popracować, żebym mógł być jeszcze wyżej – mówił Kubacki.

Miniony już sezon był najdłuższym w historii, ale naszym zawodnikom nie brakowało sił, aby skakać na wysokim poziomie przez całą zimę. – O to właśnie chodziło, żeby być gotowym na cały sezon. Dlatego tak ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym – opowiadał Dawid. W dzisiejszym konkursie Kubacki był 21. i nie był do końca zadowolony. – Dobrze wyszło tylko w serii próbnej, kiedy pobiłem rekord życiowy – przyznał brązowy medalista olimpijski w drużynie. – Widzę rezerwę w swoich skokach i to jest dobre. Jeśli bym tego nie widział, to musiałbym poważnie zastanowić się co z tym zrobić – skomentował Dawid.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.