Dawid Kubacki: Skoki zimą będą podobne lub lepsze

DSCN3608-CopyDawid Kubacki wywalczył wczoraj drugi złoty medal mistrzostw Polski z rzędu. Reprezentant TS Wisła Zakopane wyprzedził wczoraj Macieja Kota i Andrzeja Stękałę. Po zawodach nie krył zadowolenia z rezultatu.

Mistrz kraju powiedział, że zawody rozgrywały się w trudnych, ale stabilnych warunkach. – Nie był to łatwy konkurs, bo wszyscy skakali na wysokim poziomie. Mogę być jednak zadowolony z tych zawodów – mówił po wywalczeniu tytułu Dawid Kubacki. Skoczek przyznał jednak, że wczorajsze skoki nie były idealne. – Drugi skok był dobry, ale w pierwszym wkradły się błędy – opowiadał mistrz Polski. Teraz Dawida czeka żmudna praca, aby minimalne pomyłki wyeliminować. Zawodnik twierdzi, że będzie musiał nad tym pracować przez całą zimę a i pewnie następne lato.

Kubacki jest zaskoczeniem letniego sezonu, ponieważ od kilku sezonów skakał nie najlepiej. – Nie zakładałem takich wyników tego lata. Ustaliłem z trenerami nad czym będziemy pracować i to zrealizowaliśmy – mówił brązowy medalista MŚ w Val di fiemme. Podopieczny Macieja Maciusiaka mówił także, że najbardziej udanymi konkursami tego lata, były dla niego te, w których wygrywał. Co najważniejsze, Dawid wierzy w swoje możliwości przed zbliżających się sezonem zimowym. – Jestem pewien, że moje skoki zimą będą wyglądało podobnie, albo nawet lepiej niż teraz – zakończył. Tego mistrzowi kraju życzymy!

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Franek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.