Dawid Kubacki przekazał świetne wieści. Znów mówi o cudzie. “Drugie życie”

fot. facebook.com/dawid.kubacki.official

To są wieści na jakie sportowy świat w Polsce i nie tylko czekał, odkąd Dawid Kubacki poinformował o chorobie żony. Marta Kubacka opuściła już szpital i zaczyna rehabilitację. – Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie – pisze skoczek na Facebooku.

fot. facebook.com/dawid.kubacki.official

– Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów – przyznaje Dawid Kubacki.

Kubacki przekazał świetne wieści w sprawie zdrowia żony

– Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie – dodaje medalista mistrzostw świata.

To był nagły zwrot akcji w trakcie życiowego sezonu Dawida Kubackiego. Polak walczył o Kryształową Kulę. W Vikersund co prawda Halvor Egner Granerud mógł ją sobie zapewnić, ale Kubacki wciąż miał ogromne szanse na podium klasyfikacji generalnej. Nagła choroba jego żony spowodowała, że polski medalista olimpijski odłożył sport na bok i wrócił do domu. Tam czuwał przy swojej ukochanej. Sezon skończył na czwartym miejscu, ale nie to było najważniejsze.

– Sytuacja była bardzo ciężka, to jest to, co mogę powiedzieć. Takie coś trzeba by rozpatrywać w kategoriach cudu, bo tak szybkie powroty się nie zdarzały. Te dwa tygodnie, zarówno ją jak i mnie, nas wykończyły i to nie jest jakieś rewelacyjne samopoczucie. […] Jej stan się poprawia i to jest najważniejsze – podkreślił sportowiec niedawno w rozmowie dla “Dzień Dobry TVN”.

Źródło: Facebook / Dzień Dobry TVN

Mateusz Król
Obserwuj