Dawid Kubacki po udanych treningach w Seefeld: “Nie ma nerwowości w zespole”

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Dawid Kubacki w bardzo dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę z normalną skocznią w Seefeld. Podczas pierwszych treningów przed medalową rozgrywką dwukrotnie uplasował się w czołowej trójce. – Mam świadomość, że jest jeszcze wiele rzeczy do doszlifowania w tych skokach – oceniał Kubacki.

Pierwszy dzień treningów na normalnej skoczni w Seefeld był udany dla naszych zawodników. Najlepiej spisał się jednak Dawid Kubacki. – Skocznia jest w porządku. Miałem okazję kiedyś na niego skakać – mówił po udanym dniu Kubacki, który chciał tym razem rozpocząć z innego pułapu. – Dzisiaj celem było oddać skoki na dobrym poziomie i z tego potem zaczynać, a nie tak jak to było wcześniej – komentował dwunasty zawodnik konkursu na Bergisel. Właśnie tam od początku Dawidowi nie szło najlepiej. Nasz zawodnik uspokajał jednak. Nie ma co popadać w hurra optymizm. – Mam świadomość, że jest jeszcze wiele rzeczy do doszlifowania w tych skokach. To jest kwestia na kolejne dni. Dzisiaj to, co miałem do wykonania, to zrobiłem – oceniał Kubacki.

Kubacki odniósł się do słów Adama Małysza, który stwierdził, iż w zespole wytworzyła się nerwowa atmosfera. To miało być rzekomo efektem długiego oczekiwania na decyzje Stefana Horngachera, w sprawie przedłużenia kontraktu z reprezentacją Polski. – Nie ma żadnej nerwowości w zespole. Mamy cel jasny: pracujemy do końca sezonu. Wtedy możemy myśleć, co dalej. Mieliśmy taką rozmowę z trenerem, że pracujemy do końca. Co będzie później, to pomyślimy po sezonie – odniósł się Dawid. – Dla nas, ani dla sztabu, nie jest to potrzebne, aby myśleć, co będzie później. My po prostu pracujemy tak jak cały czas – zakończył.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.