Dawid Kubacki: Od pierwszego skoku moje próby były na dobrym poziomie

Dawid Kubacki 555

Dawid Kubacki zdecydowanie może zaliczyć swoje dzisiejsze skoki do udanych. Solidne próby pozwoliły zawodnikowi na wywalczenie miejsca w drużynie na jutrzejszy konkurs. Udało nam się porozmawiać ze skoczkiem po jego kwalifikacyjnym skoku.

Kubacki ocenił swoje dzisiejsze skoki na bardzo udane. – Było to fajne skakanie przy bardzo dobrej atmosferze – powiedział. Zawodnik podkreślił też, że jest bardzo bardzo zadowolony ze swoich prób, które wyglądały zdecydowanie lepiej niż w Wiśle. Skoczek wywalczył nimi także miejsce w reprezentacji podczas jutrzejszego konkursu drużynowego. Nie chciał jednak oceniać szans Polaków w tej rywalizacji. – W skokach grają rolę też czynniki zewnętrzne. Na nie nie mamy wpływu. Mamy wpływ na swoje skoki. Naszym zadaniem jest przyjść i wykonać swoją robotę. Na pewno dadzą one wtedy dobre miejsce, nieważne czy to będzie pierwsze, drugie czy trzecie – wyjaśnił.

W głowie skoczka powoli formułuje się myśl o wyjeździe na Mistrzostwa Świata do Lahti. Jest to jednak nadal dość odległa przyszłość. – Myślę, że na ten moment wszystko jest jeszcze otwarte. Za każdym razem mamy ciężki orzech do zgryzienia. Myślę, że jednak jestem bliżej niż dalej składu – zakończył skoczek z Szaflar

Z Zakopanego dla sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.