Dawid Kubacki: Nie wszystko się udało tak jak chcieliśmy. Sezon mieliśmy po prostu słabszy

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

W dniu wczorajszym, tj. 29 kwietnia w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Narciarskiego. Na spotkaniu nie zabrakło skoczków narciarskich. Dawid Kubacki w wywiadzie dla naszego portalu, podsumował miniony sezon w wykonaniu polskich zawodników, wypowiedział się na temat swojego przeniesienia do kadry B, a także zdradził plany na lato.

Jak zatem Dawid widzi swoim okiem sezon 2014/2015?

-No cóż, nie był to udany sezon dla nas. Zarówno ja osobiście czuję duży niedosyt. Wiem, że dużo rzeczy mogłem zrobić lepiej. Całe szczęście, że wiem gdzie te rezerwy się znajdują i praca jest już nad nimi wykonywana. Myślę, że dla całej drużyny nie był to też udany sezon, ambicje były większe jak i oczekiwania kibiców. Nie wszystko się udało tak jak chcieliśmy. Sezon mieliśmy po prostu słabszy, w tej chwili nie ma nad tym sezonem już co płakać, tylko trzeba ”spinać poślady” i pracować dalej nad tym, żeby kolejne sezony były coraz lepsze bo tylko to się liczy aby wrócić do dawnej dyspozycji i ją kontynuować. – odpowiada Dawid Kubacki na pytania naszego redaktora.

Podczas konferencji podano również skład kadr na nadchodzący sezon 2015/2016. Z kadrą A pożegnali się Maciej Kot i Dawid Kubacki. Dawid decyzji sztabu szkoleniowego nie traktuje jako tzw. podcinanie skrzydeł. Tą sytuację argumentuje przetasowaniem między grupami. Uważa, iż znalezienie się w kadrze B nie zamyka mu drogi do występów w zawodach Pucharu Świata czy Letniej Grand Prix. Dodaje, iż jedyną zmianą będzie zmiana sztabu szkoleniowego, lecz nie będzie to problem, bowiem wszystkie trzy kadry są ze sobą bardzo blisko. Jak sam powiedział, angażuje się w to co robi w 100 % i wierzy, że to przyniesie oczekiwane rezultaty.

Kubacki znany jest też z dużej wysokości jaką uzyskuje w trakcie lotu. Jego zdaniem duży wpływ na to ma wyjście z progu. Dodaje, iż jest to jego nawyk od dziecka, ale pracuję nad tym i sądzi, że uda mu się to przezwyciężyć.

Skoczek z Szaflar jest bardzo zadowolony z dodatkowego konkursu Pucharu Świata w Szczyrku. Z chęcią widziałby jeszcze więcej pucharowych zawodów na polskiej ziemi. Wiadomo, iż do tego potrzebne są obiekty w dobrym stanie. Aktualnie w Polsce znajdują się trzy kompleksy, na których można rozgrywać takie prestiżowe imprezy jak Puchar Świata.

A jakie Dawid Kubacki ma plany na lato? Ze względu, iż lato jest okresem przygotowawczym więc treningi, ale na pewno polscy skoczkowie wezmą udział w konkursach z cyklu Letniej Grand Prix.

Wypowiedzi znajdują się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uJ4XNBhd3NY

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.