Dawid Kubacki nagrodzony przez burmistrza Nowego Targu

Dawid Kubacki chociaż nie wrócił z Pjongczangu z indywidualnym medalem igrzysk olimpijskich, wraz z kolegami z drużyny wywalczył brązowy krążek w konkursie drużynowym. Burmistrz Nowego Targu postanowił podarować mu prezent. 

Kubacki został zaproszony na sesję Rady Miasta Nowego Targu, gdzie otrzymał gratulacje oraz nagrodę od władz. Poza skokami Dawid ma też inne pasje, przede wszystkim modelarstwo. Dlatego Rada Miasta postanowiła dać mu prezent w postaci kursu szybowcowego w nowotarskim Aeroklubie, który wart jest 5 tysięcy złotych. – Bardzo się cieszę, że jest z nami pan Dawid Kubacki, tak zasłużony dla sportu i że możemy się dziś ogrzać w blasku tego brązu – mówił podczas sesji burmistrz miasta Grzegorz Watycha. – Wiem, że oprócz pasji sportowej, która znamy, czyli skoków narciarskich, pan Dawid jest modelarzem. Mamy nadzieje, że jako szybownik i modelarz będzie ambasadorem modernizacji nowotarskiego lotniska. Niech ten kurs będzie dla pana wielką radością – dodał. Radni dziękowali skoczkowi, że jako pierwszy olimpijczyk z Nowego Targu, zdobył medal olimpijski.

Kubacki przyznał, że od dawna chciał zapisać się na taki kurs, ale do tej pory nie miał na to czasu, a ten prezent będzie na pewno świetną motywacją. – Dziękuję, że cieszycie się z naszych sukcesów, że doceniacie nasz wkład w ten sport, że to co robimy przynosi wiele radości kibicom, co jest i dla nas motywujące do dalszej pracy – zakończył skoczek.

źródło: podhale24.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.