Dawid Kubacki miał nadzieję na wyższe miejsce. “To było miłe wejście w Nowy Rok”

fot. J. Jędrasiak

fot. J. Jędrasiak

kiDawid Kubacki zajął trzecie miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Wygrał Norweg Marius Lindvik przed Niemcem Karlem Geigerem. Dla Polaka to drugie podium z rzędu.

Dwa znakomite skoki w konkursie na odległości 137 oraz 139,5 metra pozwoliły Kubackiemu na zajęcie trzeciego miejsca w konkursie noworocznym w Ga-Pa. Szczególnie w drugiej serii było widać sporą radość u Dawida. Jak się okazuje, mistrz świata liczył, że obejmie prowadzenie. – Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazałem w zawodach. To były bardzo solidne skoki, choć jeszcze to nie jest to, co bym chciał. Gdybym wszystko wyszło, jak powinno, to sądzę, że byłbym jeszcze wyżej. Na pewno jednak to było miłe wejście w Nowy Rok – powiedział w rozmowie z PZN Dawid Kubacki.

Apetyt na lepszy wynik z pewnością miał Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął drugie miejsce w serii próbnej po świetnym skoku na 138,5 metra. W konkursie zajął jednak dopiero dziewiętnasta pozycję. – Mam dzisiaj mieszane uczucia. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale popełniłem też błędy, szczególnie w pierwszej rundzie. Dlatego nie skakałem tak daleko, jak chciałem. Ale muszę to zaakceptować i podnieść głowę. W Innsbrucku chcę pokazać moje najlepsze skoki i cieszyć się tym, co robię – powiedział wicemistrz świata z Seefeld.

Źródło: PZN/Fis-ski.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: