Dawid Kubacki: “Kwestia składu na MŚ w Falun jest otwarta”

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Dziś, podczas pierwszego konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki. Tuż po ceremonii dekoracji zwycięzców z Dawidem Kubackim rozmawiała nasza reporterka, która relacjonuje przebieg rywalizacji w Zakopanem. 

Dawid Kubacki po konkursie był zadowolony ze swoich skoków pomimo zmiennej aury pogodowej w Zakopanem. Uważa również, że jest na dobrej drodze aby jego forma była jeszcze wyższa w tym sezonie – Wykonałem to co zamierzałem: fajnie skakać i cieszyć się z tych skoków. Mimo tego, że warunki były ciężkie to te skoki dały mi po prostu fajne miejsce i z tego jestem zadowolony. Do najwyższej formy jeszcze dużo mi brakuję. Ciężko mi określić punkt w jakiś konkretny ale wiem, że to wszystko idzie w dobrą stronę i jestem po prostu na dobrej drodze. – odpowiadał na pytania zwycięzca dzisiejszych zawodów.

Podopieczny Łukasza Kruczka został w kraju aby ustabilizować formę i wrócić dobrymi skokami do Pucharu Świata. Jak sam zaznaczył kwestia składu na Mistrzostwa Świata w Falun jest jeszcze otwarta i każdy z kadrowiczów ma szanse pojechać tam – Po to zostałem w kraju, żeby oddać kilka fajnych skoków na spokojnie, żeby tą formę ustabilizować i już z tymi dobrymi skokami wrócić do Pucharu Świata. Kwestia składu na MŚ jest jak najbardziej otwarta – stwierdza Dawid Kubacki.

Pełny wywiad wideo

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.