Dawid Kubacki: Cykl treningowy potrafi nam również dać wypoczynek

Dawid Kubacki
fot. Franciszek Damboń

Dawid Kubacki został wicemistrzem Polski w skokach narciarskich w Zakopanem. Dla naszego 26-letniego skoczka te zawody były potwierdzeniem jego, dobrej, równej formy przed Turniejem Czterech Skoczni.

Po skoku zawodnik z Szaflar powiedział, że kolejne zdobyte trofeum jak najbardziej go cieszy. Potwierdził również, że walka o Mistrzostwo Polski w skokach narciarskich była na wysokim poziomie. – Moja dyspozycja pokazuje, że stać mnie na dobre skoki – ocenił swoją formę Dawid Kubacki.

Turniej Czterech Skoczni jest bardzo medialną imprezą, ale z drugiej strony są to takie zawody Pucharu Świata jak każde inne. Dawid Kubacki po zepsuciu swojego drugiego skoku podczas pierwszego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu wie, że podczas swoich nie może się napalać na wysokie miejsca, bo to nie przynosi dobrych efektów. Mistrzostwa Polski były dla zawodników okazją do tego, aby po czterodniowej przerwie od skoków, przyjść na skocznie i oddać trzy skoki w dobrych warunkach. – Myślę, że to dobra część tego planu treningowego. Nie potrzeba nam dużo przerw. Trening jest rzeczą, którą robimy 365 dni w roku. Swoją drogą cykl treningowy potrafi nam również dać wypoczynek. – Zakończył Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki po zdobyciu srebra na MP w Zakopanem

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.