Davide Bresadola został Mistrzem Włoch

Davide Bresadola Sebastian Colloredo Janni Reisenauer

W tę sobotę odbyły się Mistrzostwa Włoch, które miały miejsce na skoczni w Predazzo. Zawody odbyły się w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet oraz juniorów. 

Davide Bresadola został mistrzem w kategorii mężczyzn. Skoki na długość 100 oraz 103.5 metrów pozwoliły mu uzyskać przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Wicemistrzem Włoch okazał się Alex Insam, jego suma punktowa po dwóch skokach wynosiła 264.5. Trzecie miejsce należało do Sebastiana Colloredo, a do drugiego Insama stracił 6.5 punktu.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn.

W kategorii kobiet najlepszą zawodniczką została Manuela Malsiner. W pierwszej serii oddała skok na 92 metr, a podczas serii finałowej poprawiła swój lot i wylądowała na 95.5 metrze. Na drugiej pozycji znalazła się Elena Runggaldier, a trzecie miejsce należało do Lary Malsiner, która jest młodszą siostrą wspomnianej wcześniej Manueli.

Pełne wyniki konkursu kobiet.

Natomiast w kategorii juniorów tytuł mistrza przypadł Alexowi Insamowi. Skoki o długości 100 i 103 metrów dały mu ogromną przewagę nad rywalami. Na podium obok niego stanął jeszcze Giovanni Bresadola, który stracił do Insama aż 36.5 punktu. Trzecią pozycję zajął Joy Senoner.

Pełne wyniki konkursu juniorów.

Źródło: fisfvg.org / skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.