David Siegel: „Zrobiłem duży postęp”

David Siegel

David Siegel, czyli 20-letni reprezentant kadry Niemiec w skokach narciarskich, był największym zaskoczeniem podczas ostatnich mistrzostw tego kraju. Sam zawodnik jest zadowolony z ostatnich wyników, bo jak mówi w swoich treningach, widzi duży postęp.

Podczas tegorocznych mistrzostw Niemiec, Siegel triumfował w konkursie indywidualnym. Za nim na podium znalazł się Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler, co zaskoczyło wielu, w tym samego Siegela. Jednak wcześniej mogliśmy już słyszeć o jego sukcesach, to właśnie on również zdobył tytuł Mistrza Juniorów w Rasnovie, w 2016 roku. -Ostatni rok był dla mnie bardzo ekscytujący. Wraz z trenerami postanowiliśmy nie wywierać presji na siebie, tylko trenować spokojnie i konsekwentnie. Na wszystkim, na czym skupiłem swoją uwagę, zrobiłem duży postęp- powiedział David Siegel w wywiadzie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

David Siegel został również zapytany o temat idealnego skoku, lecz według niego taki nie istnieje, gdyż w każdym można coś poprawić. Jednak podczas swojej kariery oddał takie skoki, które zapamięta przez długi czas. Są to skok podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen oraz lot w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie.

Reprezentanta kadry Niemiec już wkrótce będziemy mogli zobaczyć na zawodach inauguracyjnych Puchar Świata, gdyż Werner Schuster postanowił dać mu szansę. Jego celem na najbliższy sezon jest walka we wszystkich konkursach podczas Turnieju Czterech Skoczni oraz przekroczenie granicy dwustu metrów podczas lotu.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.