Dario Cologna wystartuje w Tour de Ski, ale celuje w Seefeld. “Chcę złotego medalu” [rozmowa]

fot.cdn.fasterskier.com

Minionej zimy zaskoczył narciarski świat, kiedy wrócił na szczyt. Dario Cologna znów jest głodny największych sukcesów. O swoich celach na najbliższy sezon mówi jasno i klarownie. – Celem jest złoty medal w Seefeld – powiedział w rozmowie z naszym portalem Cologna.

Mateusz Król: Na początku chciałem zapytać, jak z Twoim zdrowiem? Czy wszystko było w porządku w trakcie okresu przygotowawczego?

Dario Cologna: Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Muszę otwarcie przyznać, że miałem bardzo dobry okres przygotowawczy. Na szczęście obyło się bez wielkich problemów zdrowotnych i kontuzji.

MK: Gratuluję wyróżnienia podczas ostatniego Forum Nordicum. Wiem też, że spotkałeś tam Kamila Stocha. Znałeś go wcześniej?

DC: Niestety, osobiście nie znałem wcześniej Kamila. Po tym spotkaniu muszę jednak przyznać, że jest bardzo przyjaznym i sympatycznym człowiekiem. Do tego także wielkim sportowcem.

MK: Jak przebiegały tegoroczne przygotowania. Wprowadziłeś jakieś zmiany do swojego treningu?

DC: Przede wszystkim mieliśmy pewne zmiany w sztabie szkoleniowym. Ale szczerze mówiąc, nie miałem żadnych powodów do tego, aby decydować się na wielkie zmiany w programie przygotowań. Szczególnie po minionym sezonie, który był dla mnie tak bardzo bogaty w sukcesy.


MK: Seefeld będzie w nadchodzącym sezonie najjaśniejszym punktem dla wszystkich sportowców. Dla Ciebie będzie to jedyny istotny cel?

DC: Bez dwóch zdań, mistrzostwa świata w Seefeld będą nadchodzącej zimy najważniejsze dla mnie. Nie mogę jednak skupić się tylko na nich, bo mamy po drodze wiele innych ważnych wydarzeń. Dla mnie istotne będą też starty przed własną publicznością.

MK: Co możesz powiedzieć o trasach w Seefeld? Czy one Tobie odpowiadają?

DC: Wygrałem przed rokiem próbę generalną w minionym sezonie, a to było w miejscu, które częściowo będzie trasą mistrzostw świata. Trasy podczas Pucharu Świata w minionym sezonie nie były jednak za bardzo wymagające. Wiem, że teraz będą dużo trudniejsze.

MK: Który start w Seefeld będzie dla Ciebie najważniejszy w Seefeld i ile medali przywieziesz do Szwajcarii z Seefeld?

DC: Powiem krótko: celem jest złoty medal.

MK: Czy planujesz wystartować w Tour de Ski?

DC: Tak, zdecydowanie Tour de Ski jest w moich planach startowych.

MK: Myślisz, że będziesz w stanie sięgnąć tej zimy po kryształową kulę?

DC: To nie jest mój główny cel wynikowy tej zimy. Będę się skupiał na poszczególnych biegach. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Dziękuję za rozmowę.
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.