Daria Krajewska i Piotr Habdas zwyciężyli w pierwszych zawodach w Białce Tatrzańskiej

21:00, 20.12.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:58, 21.12.2017

W Białce Tatrzańskiej odbyły się dziś pierwsze zawody II Pre-Christmas FIS Race w narciarstwie alpejskim. Przeprowadzone zostały zmagania kobiet i mężczyzn w slalomie. Zwycięstwa odnieśli reprezentanci Polski: Daria Krajewska i Piotr Habdas.

Slalom w Białce to pierwsze w tym sezonie zawody FIS, które mają miejsce na terenie Polski. Obsadę tych zawodów stanowili w większości zawodnicy z Polski, pojawiła się też grupka alpejczyków i alpejek z Czech, Słowacji - te kraje w przypadku zawodów odbywających się w Polsce mają również zwiększoną kwotę startową.

W slalomie kobiet najlepsza okazała się Daria Krajewska, która w pierwszym przejeździe objęła prowadzenie, a w drugim bez problemu obroniła sporą przewagę, mimo że nie była już najszybsza. Ostatecznie zwyciężyła z przewagą 1,11 sek. nad drugą zawodniczką - Eveliną Gasuną z Łotwy. Na najniższym stopniu podium stanęła druga z Polek - Katarzyna Wąsek (+1,56 sek.). Kolejna z Polek - Zuzanna Czapska - znalazła się na ósmym miejscu ze stratą 2,94 sek. W drugiej dziesiątce, na miejscach 11., 12., 15. i 19. sklasyfikowane zostały kolejno Zofia Zdort, Aniela Sawicka, Julia Włodarczyk i Katarzyna Mirek. W pierwszym przejeździe wypadła z trasy kadrowiczka Magdalena Łuczak, która szanse na podium musi odłożyć na jutro.

Wyniki slalomu kobiet

Jedynym Polakiem, który liczył się w walce o czołowe miejsca w slalomie mężczyzn był Piotr Habdas. 19-latek podobnie jak Krajewska pozycję lidera miał już po pierwszym przejeździe. Habdas uzyskał po dwóch przejazdach przewagę 0,38 sek. nad Czechem Martinem Stepanem, który zajął drugie miejsce. Na trzeciej lokacie uplasował się kolejny z Czechów - Lukas Vaclavik (+0,49 sek.). Reprezentantów Polski w najlepszej dziesiątce było trzech, bo na ósmym miejscu znalazł się Juliusz Mitan, a na dziewiątym Antoni Szczepanik. Drugą dziesiątkę zdominowali już Polacy. Na miejscach 11-12. uplasowali się Jakub Gajewski-Głodek i Filip Szadkowski, na 14. Jakub Tabaszewski, na 16-19. kolejno Norbert Wróbel, Piotr Krawczyk, Jan Guńka i Szymon Bębenek.

Wyniki slalomu mężczyzn

Jutro drugi dzień rywalizacji w Białce Tatrzańskiej. Zawodniczki i zawodnicy ponownie będą ścigać się w slalomie.