Daniela Iraschko-Stolz przeszła operację

fot.: gwcosmetics.at

fot.: gwcosmetics.at

Daniela Iraschko-Stolz, austriacka skoczkini narciarska tuż przed końcem sezonu doznała kontuzji kolana. Konieczna była operacja, którą zawodniczka przeszła we wtorek w klinice Hochrum. 

Początkowo kontuzja nie wydawała się być groźna, dlatego leczono ją zachowawczo. Ból jednak nie ustępował, a przeprowadzone badania wykazały, że potrzebna będzie operacja. – Uraz odniosłam już w trakcie treningów w Planicy, ale zdecyowaliśmy się poczekać, czy nie uda się wyleczyć go bez zabiegu chirurgicznego. Odczuwałam ból podczas niektórych ruchów, a kolano było spuchnięte. Po ostatniej kontroli stało się jasne, że będę musiała przejść zabieg. Cieszę się, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Będę teraz przechodzić rehabilitację, by stracić jak najmniej czasu w przygotowaniach do sezonu letniego – powiedziała Iraschko-Stolz.

Kontuzja jakiej doznała Austriaczka to uraz chrząstki stawowej w kolanie. Już teraz może wykonywać lekkie treningi ale do ciężkiego treningu siłowego będzie mogła wrócić za około sześć tygodni.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.