Daniel Huber: “Mieliśmy więcej szczęścia niż pozostali”

fot. Sportsinwinter.pl

Austriacka drużyna rzutem na taśmę wyprzedziła reprezentację Polski i stanęła na najwyższym stopniu podium. Daniel Huber oddał dwa równe skoki na 135 metrów. Jak skomentował zawody w Zakopanem? 

fot. Sportsinwinter.pl

Dwa razy odległość 135 metrów. To skoki, jakie w sobotnim konkursie drużynowym oddał  Daniel Huber. – Dwa bardzo dobre skoki, jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku – skomentował. – Pogoda była dziś zdradliwa, śnieg spadał z drzew. Kiedy widzisz wiatr, to zawsze jest trudny konkurs, ale myślę, że jury wykonało bardzo dobrą pracę. Zawsze są wzloty i upadki w każdej drużynie, my dziś mieliśmy może trochę więcej szczęścia niż pozostali, ale takie są skoki. To szczęście też jest potrzebne – stwierdził Austriak.

Jaki jest jego cel na zmagania indywidualne? – Oddać trzy takie skoki jakie oddałem dziś, to były dobre, stabilne skoki na wysokim poziomie i to samo chcę zrobić jutro. To będzie nowy dzień, postaram się zachować ducha optymizmu i oddać skoncentrowane, stabilne skoki – powiedział. Wielka Krokiew nie gości w tym roku kibiców. – To jest bardzo złe. Rozmawialiśmy o tym podczas ceremonii dekoracji. Z 30 czy 40 tysiącami ludzi byłoby dużo ładniej, ale myślę, że wszyscy powinniśmy być zadowoleni z tego, że w ogóle możemy skakać i że te zmagania mogą się odbywać. Może z małą łzą, że kibice nie mogą być obecni – podsumował zawodnik.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Źródło: informacja własna.