Daniel Huber i Andreas Felder: Każdy może wygrać lub przegrać

fot. Jakub Balcerski/Sportsinwinter.pl

W dniu dzisiejszym w Casino Seefeld odbyła się konferencja prasowa z udziałem reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Nasz reporter – Jakub Balcerski zapytał Daniela Hubera i trenera gospodarzy – Andreasa Feldera o nastroje w ich drużynie oraz oczekiwania dotyczące mistrzostw. 

Dla Daniela Hubera, mistrzostwa świata w Seefeld są debiutem w tak ważnym wydarzeniu sezonu. Na samym początku zimy, młody Austriak bardzo dobrze spisywał się w Pucharze Świata. Później lepiej zaczął skakać Stefan Kraft ale Huber nadal był w czołówce. 26 – latek opuścił weekend w Lahti i udał się na trening. W Willingen powrócił ale bez spektakularnego sukcesu. Naszemu reportowi w trakcie konferencji prasowej opowiedział o swojej aktualnej dyspozycji –  Jestem naprawdę dobrze przygotowany. Miałem okazje spróbować swoich sił w ostatni weekend Pucharu Świata. Willingen było dla mnie trochę ciężkie, ponieważ miałem problem z pozycją dojazdową, przez co nie miałem dobrego czucia. Skupiam się na swoich skokach. Chciałbym wejść na poziom wyżej. Koncentruje się też na ważnych konkursach tych mistrzostw i będę próbował robić wszystko jak najlepiej przez najbliższe dwa tygodnie.

W aktualnym sezonie zimowym, każdy z zawodników miewa lepsze i gorsze skoki. Daniel Huber uważa, że duży czynnik takiego stanu rzeczy mają warunki atmosferyczne panujące tej zimy – Niestety, nie ma w tym roku dużo zimowych krajobrazów. Skoki narciarskie są sportem nieprzewidywalnym. Trzeba mieć szczęście w konkursach i robić wszystko żeby być na szczycie. – skomentował.

Trener reprezentacji Austrii – Andreas Felder został poproszony o przybliżenie swojej drużyny na mistrzostwa. Uznał, że istnieje bardzo dobry balans pomiędzy doświadczonymi zawodnikami, a młodymi dopiero debiutującymi na tej imprezie – Mamy dwóch doświadczonych zawodników (Kraft i Hayboeck), który jeden z nich jest aktualnym mistrzem świata. Jest też Manuel Fettner, który jest przez cały czas gwiazdą tego zespołu i skacze w drużynie przez wiele lat. Ale mamy też trzech nowych skoczków, którzy nigdy nie byli na mistrzostwach – Ashenwald, Huber i Hoerl. To jest dobra mieszanka – mamy młodych skoczków i takich z dużym doświadczeniem. – opowiedział.

Drużyna Austrii triumfowała w niedawno rozegranym konkursie drużynowym w Lahti. W Willingen za to byli daleko za podium. Jednak przed własną publicznością chcą udowodnić, że cały czas liczą się w stawce ekip startujących na mistrzostwach – Będziemy starać się mieć taki dobry weekend jak w Lahti. Naszym pierwszym i głównym celem jest złoty medal. Wiemy, że jest dużo bardzo dobrych drużyn. W gronie faworytów są Polacy i Niemcy, ponieważ mają najlepszych zawodników w Pucharze Świata. Ale my nadal jesteśmy w grze, tak samo jak Słowenia, Japonia i Norwegia. Jesteśmy na tej samej pozycji. Każdy może wygrać lub przegrać. – ocenił Andreas Felder.

Na zakończenie trener austriackiej został poproszony o skomentowanie swojej decyzji odnośnie odsunięcia od składu na mistrzostwa świata w Seefeld Gregora Schlierenzauera, a zabrania na nie niedoświadczonego Jana Hoerla – Do końca była to ciężka decyzja, ponieważ Gregor nie był wystarczająco dobry. Uważam, że lepiej jest dać szansę młodemu zawodnikowi, który ma 20 lat i jest przyszłością drużyny prawdopodobnie na wiele lat. Nie ma dużego doświadczenia ale na przyszłych mistrzostwach może to zaprocentować. – zakończył.

Źródło: Jakub Balcerski/Sportsinwinter.pl

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.