Daniel Andre Tande: Zawody pokazały ogromną moc Kamila

Daniel Andre Tande
Fot:Paulina Ślezińska

Daniel Andre Tande w niedzielnym konkursie indywidualnym znalazł się na drugiej pozycji, tracąc do pierwszego Stocha 1.2 punktów. Na konferencji prasowej opowiedział o aktualnej dyspozycji oraz o minionym Turnieju Czterech Skoczni.

Daniel Andre Tande w niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni w Wiśle Malince przegrał jedynie z Kamilem Stochem. – Bardzo lubię tę skocznie. W sobotę były trudne warunki pogodowe, które ciągle się zmieniały. Miałem nadzieję, że będę skakać lepiej niż w sobotę i to się udało. Mój pierwszy skok w konkursie niedzielnym był prawie idealny – opowiedział.

Reprezentant Norwegii jest pod wrażeniem formy, jaką prezentuje w tym sezonie Kamil Stoch. – Te zawody pokazały ogromną moc Kamila, który dwukrotnie wygrał zawody w Wiśle – powiedział Tande.

Podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Daniel Andre Tande w trakcie serii finałowej, konkursu w Bischofshofen ratował się przed upadkiem, co spowodowało, że spadł w klasyfikacji generalnej na trzecią pozycję. – Źle zapiąłem wiązanie, popełniłem po prostu błąd. Było ono dopięte tylko do połowy, a w czasie lotu odpięło się. Byłem blisko, by spełnić swoje marzenie. Jestem na 100 procent pewien, że gdyby wiązanie było odpowiednio dopięte, to zwyciężyłbym – podsumował Norweg.

Przed nami kolejny weekend Pucharu Świata w Polsce, tym razem w Zakopanem, gdzie odbędzie się konkurs drużynowy oraz indywidualny. – Oczywiście nie mogę doczekać się zawodów z Zakopanem. Atmosfera na skoczni jest wyjątkowa. Nie może mnie tam zabraknąć – zakończył Daniel Andre Tande.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.