Daniel Andre Tande w składzie na Oberstdorf, Peter Prevc na razie nie powróci do PŚ

Daniel Andre Tande powróci do rywalizacji w Pucharze Świata podczas weekendu lotów w Oberstdorfie. Norweg, mistrz świata na obiekcie w tej miejscowości, po indywidualnych treningach ma zaprezentować lepszą i stabilniejszą formę. W składzie Słoweńców nie znalazł się natomiast Peter Prevc, a Niemców Severin Freund.

Podczas rywalizacji w lotach w Oberstdorfie zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata 2018/2019 zobaczymy mistrza świata na Heini-Klopfer-Skiflugschanze Daniela Andre Tandego. Norweg został odsunięty od składu ze względu na niezadawalające rezultaty i słabą formę. Dyspozycja ta była spowodowana przede wszystkim przez poważną chorobę, która stanowiła zagrożenie dla jego życia. 25-letni zawodnik powróci do rywalizacji na niemieckiej skoczni. Zdaniem szkoleniowca reprezentacji Norwegii Aleksandra Stoeckla, Tande prezentuje lepsze, stabilniejsze próby po kilku tygodniach indywidualnych treningów.

Inny los spotka Petera Prevca. Słoweniec ze względu na problemy w okresie przygotowawczym również nie potrafi odnaleźć wysokiej formy, którą już nieraz zaprezentował.  Zdobywca kryształowej kuli za sezon 2015/2016 nie wystartuje podczas zawodów PŚ w Oberstdorfie. Na pierwsze w tym sezonie loty pewne miejsce w kadrze otrzymali: Timi Zajc, lider reprezentacji Słowenii, Domen Prevc, Anze Semenic, Anze Lanisek, Ziga Jelar oraz Jurij Tepes. Siódme, ostatnie miejsce dające przepustkę do startów w nadchodzących zawodach jeszcze nie jest potwierdzone. Wiadomo tylko, że Peter nie otrzyma szansy występu, gdyż walczą o to tylko Jernej Damjan oraz Tilen Bartol.

Znamy również skład Niemców, w którym zabrakło Severina Freunda. Zawodnikami nominowanymi do startu w Oberstdorfie zostali: Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger, Martin Hamann oraz Constantin Schmid. Ostatnia dwójka zadebiutuje w rywalizacji w lotach.

źródła: app.handelsblatt.com/sport.pl/ekipa.svet24.si

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.