Daniel Andre Tande powraca. Norweg w składzie na Klingenthal

Fot.: Anna Felska

Mamy dobrą wiadomość dla kibiców Daniela Andre Tandego. Aktualny mistrz świata w lotach uporał się z problemami zdrowotnymi i zobaczymy go na starcie podczas Letniego Grand Prix w Klingenthal.

Sztab norweskich skoczków narciarskich jest wręcz zaskoczony szybkim powrotem Daniela Andre Tandego. – Jestem pod wrażeniem pracy, jaką Daniel wykonał po chorobie – powiedział dla NTB trener Norwegów, Alexander Stoeckl. – Przez kilka miesięcy w ogóle nie trenował, później robił to ostrożnie i w ograniczonym cyklu, lecz teraz przeszedł całkowitą odnowę i oceniając po ostatnich treningach zdecydowałem się włączyć go do reprezentacji na LGP w Klingentahl – dodawał. Skoczek nie rywalizował od końca sezonu zimowego. Wiosną wykryto u niego zespół Stevensa-Johnsona i z tego powodu stracił kilka miesięcy treningów. Kibice będą mogli zobaczyć go podczas finałowych konkursów Letniego Grand Prix w Klingenthal.

Przypomnijmy, że mniej szczęścia miał kolega z kadry Tandego – Kenneth Gangnes. Jak informowaliśmy Was wczoraj, po problemach z więzadłami kolanowymi, dwudziestodziewięciolatek doznał urazu uda. Nie wiadomo kiedy wróci na skocznie. Ma nadzieje, że do startu sezonu zdąży się wykurować.

Źródło: NTB

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.