Daniel Andre Tande ponownie z kontuzją. Nie dokończy letniego sezonu

fot. Jarosław Gracka

(fot. Jarosław Gracka)

Daniel Andre Tande doznał kolejnego urazu, który nie pozwoli mu dokończyć letniego sezonu skoków narciarskich. Norweg podczas treningów ponownie uszkodził kolano, ale tym razem nie będzie potrzebna tak długa przerwa, jak w przypadku kontuzji odniesionej na zawodach Pucharu Świata w Lahti. 

Jak poinformował Norweski Związek Narciarski wypadek Maren Lundby nie był ostatnim przypadkiem braku szczęścia dla zawodników będących reprezentantami tej federacji. Skoczek Daniel Andre Tande nie został powołany na odbywające się w czasie trwającego weekendu zawody Letniego Grand Prix w Zakopanem. Absencja została wyjaśniona – chodzi o kolejny uraz Norwega.

Ponownie ucierpiało kolano Tandego, który przez problemy z nim po zawodach PŚ w Lahti z zeszłego sezonu, nie dokończył zimowej kampanii. Podobnie będzie z obecnym sezonem letnim – przerwa, którą powinien przeznaczyć na rehabilitację to około 4-6 tygodni. Celem dla norweskiego zawodnika staje się zatem powrót na początek cyklu Pucharu Świata, który jest realny, ale dyspozycja skoczka może ucierpieć na przymusowym odpoczynku od treningów.

Daniel Andre Tande to złoty medalista igrzysk olimpijskich z Pjongczangu, gdzie w 2018 roku sięgnął po najwyższy laur z drużyną. Indywidualnie może pochwalić się mistrzostwem świata w lotach narciarskich z Oberstdorfu oraz choćby 5 zwycięstwami w zawodach Pucharu Świata.

Źródło: Twitter.com: Hopplandslaget/ fis-ski.com/ informacja własna

1 thought on “Daniel Andre Tande ponownie z kontuzją. Nie dokończy letniego sezonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.