Daniel Andre Tande liderem Pucharu Świata [klasyfikacja generalna]

0

Fot.: Anna Felska

Za nami weekend z Pucharem Świata w Ruce. Niestety przez niesprzyjający wiatr w Finlandii odbył się tylko jeden konkurs indywidualny. Liderem Pucharu Świata pozostał Daniel Andre Tande.

Tande do wygranej w Wiśle dołączył także zwycięstwo w Ruce. To oznacza, że ma już na swoim koncie 200 pkt w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce z dorobkiem 140 pkt zajmuje Słoweniec Anze Lanisek, który podczas obu weekendów stał na podium. Trzeci jest Phillip Aschenwald, który zgromadził 93 pkt. Tylko trzy punkty mniej ma Ryoyu Kobayashi. Na piątym miejscu plasuje się najlepszy z Polaków – Kamil Stoch. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski ma 75 pkt. Tuż za nim ex aequo plasuje się dwóch zawodników – Timi Zajc i Karl Geiger (72 pkt). Ósmy jest Stefan Kraft (60 pkt), a dziewiąty Dawid Kubacki (58 pkt). Czołową dziesiątkę zamyka Daniel Huber (57 pkt).

Pozostali Polacy plasują się nieco dalej. W drugiej dziesiątce, na 19. miejscu znalazł się Piotr Żyła (20 pkt). Trzy oczka niżej uplasował się Maciej Kot (19 pkt). Stefan Hula (9 pkt) i Jakub Wolny (4 pkt) znajdują się kolejno na 31. i 35. pozycji. Punktów nie zdobył jeszcze Klemens Murańka.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów z dorobkiem 680 pkt na czele dwie reprezentacje – Austrii i Norwegii. Trzecie miejsce zajmują Słoweńcy (520 pkt). Tuż za czołową trójka Polacy (485 pkt).

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Już w najbliższy weekend Puchar Świata przenosi się do Rosji. W Niżnym Tagile skoczkowie rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.