Daniel Andre Tande chce wystartować w Wiśle

Półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji Puchar Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza ma zamiar zaprezentować się Daniel Andre Tande, który od połowy sierpnia zmagał się z kontuzją kolana.

W połowie sierpnia Daniel Andre Tande doznał kontuzji kolana podczas treningu w Courchevel i musiał przerwać przygotowania. Teraz, po kilku tygodniach przerwy, Norweg mógł wreszcie wrócić na skocznię w Trondheim. – Nie wrócę oczywiście od razu do mojego najwyższego poziomu. Potrzebuję jeszcze kilu skoków – powiedział Tande po pierwszym treningu na skoczni. – Po pierwszych skokach mojego kolano wydało się “dziwne”, ale nie ma się czym martwić – zapewnił mistrz świata w lotach.

Według mistrza olimpijskiego w drużynie, nie ma obawy, czy zdąży na tyle się odbudować, aby rozpocząć sezon zimowy od pierwszych konkursów. – Oczywiście, będę gotowy na otwarcie Pucharu Świata, co jest zdecydowanie moim celem. Nie sądzę, żeby to był problem. Mam nadzieję, że do tego czasu będę bliżej mojej najwyższej formy – stwierdził Daniel. Puchar Świata w Wiśle odbędzie się w dniach 22-24 listopada.

Źródło: Berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.