Dahlmeier wraca do biathlonu. Wystąpi w prestiżowych zawodach

0

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

Jutro, tak jak co roku, zostaną rozegrane pokazowe zawody biathlonowe World Team Challenge. Rywalizacja standardowo odbędzie się na Vetlins-Arenie. W parze niemieckiej zaprezentuje się mistrzyni olimpijska Laura Dahlmeier.

Na Vetlins-Arenie fanów biathlonu ponownie czeka ciekawe wydarzenie – tak jak zwykle to tam odbędą się zawody World Team Challenge. Będzie to osiemnasta edycja rywalizacji na niemieckim stadionie piłkarskim w Gelsenkirchen. W tamtym roku triumf odniosła włoska para – Dorothea Wierer oraz Lukas Hofer, która także jutro powalczy o odniesienie zwycięstwa. Świetne trzecie miejsce w grudniu ubiegłego roku wywalczyli Daria Domraczewa i Ole Einar Bjoerndalen, czyli dzisiejsi trenerzy biathlonowej reprezentacji Chin. Dla nich było to ostatnie biathlonowe starcie w karierze w roli zawodników. Daria i Ole przegrali wtedy o 24,2 s z triumfatorami zawodów.

W tym roku po zakończeniu kariery swoje siły wypróbuje ponownie niemiecka mistrzyni Laura Dahlemeier. Dla zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2016/2017 będzie to pożegnanie z biathlonowymi startami. O dobry wynik 26-latka powalczy z doświadczonym Erikiem Lesserem. Reprezentanci gospodarzy wystawią również drugą parę, którą będą reprezentować Denise Herrmann oraz Benedikt Doll. Na starcie zawodów ma stanąć łącznie 9 nacji. W stawce zabraknie reprezentantów biało-czerwonych.

Składy:
Niemcy I (Laura Dahlmeler – Erik Lesser),
Niemcy II (Denise Hermann – Benedikt Doll),
Włochy (Dorothea Wierer – Lukas Hofer),
Norwegia (Marte Olsbu Roiseland – Velte Christiansen),
Austria (Lisa Hauser – Julian Eberhard),
Rosja (Jekaterina Percht – Matwiej Jelisiejew),
Czechy (Marketa Davidova  – Michal Krcmar),
Ukraina (Anastazja Merkuszyna – Dmytro Pidruchnyi),
Francja (Anais Bescond – Antonin Guigonnat),
Szwajcaria (Lena Haecki  – Benjamin Weger).

źródło: nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.