D.Huber: „Chciałbym wystartować w Letnim Grand Prix i pokazać się również w Pucharze Świata”

Daniel Huber to młody Austriacki skoczek, który po raz pierwszy w tym sezonie zdobył punkty Pucharu Świata. Huber zajmuje również 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, a w ten weekend w Zakopanem dwukrotnie plasował się w czołowej dziesiątce.

Po raz pierwszy od modernizacji Wielkiej Krokwi zostały tu rozegrane zawody Pucharu Kontynentalnego, jednakże dla Daniela Hubera nie różni się ona bardzo. Uważa, iż skocznia została bardzo dobrze zrobiona i spełnia swoje zadanie tak, jak powinna. Już niedługo zakończy się sezon i rozpocznie się oczekiwanie na letnie konkursy oraz kolejny sezon, Daniel ma nadzieję na występy w zawodach najwyższej rangi. – Chciałbym wystartować w Letnim Grand Prix i pokazać się również w Pucharze Świata, na najwyższym poziomie, i zdobyć kilka punktów – powiedział.

Zawodnik uważa również, iż w drugich seriach podczas obydwu konkursów Pucharu Kontynentalnego szło mu lepiej. – Zawsze skok w drugiej serii był lepszy, niż ten w pierwszej. Było całkiem okej, w końcu czwarte i ósme miejsce nie są złe, ale z dwoma dobrymi skokami mógłbym stanąć na podium. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale było dobrze – podsumował weekend w Polsce.

Z Zakopanego dla sportsinwinter.pl

Jagoda Wojas

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.