Czy w ten weekend padnie nowy rekord świata w lotach?

evensen
fot. berkutschi.com

Już w piątek rozpocznie się Puchar Świata w Vikersund. Wielu kibiców zastanawia czy w ten weekend padnie nowy rekord świata. Jego aktualny właściciel Johan Remen Evensen sądzi, że nadszedł czas na skok ponad 246,5 m.

29-letni Evensen uważa, że szanse na nowy rekord świata ma jego rodak Anders Fannemel. Sądzi, że z jego obecną formą i idealnymi warunkami wietrznymi jest to możliwe i ma nadzieje, że będzie to lot powyżej 250 metrów a nawet i dalej. Dodaje, że nie będzie mu żal jak ktoś pozbawi go tego rekordu.

Zdaniem Johana Romana Evensena na Vikersundbakken kluczem do dalekiego skoku jest poradzenie sobie z fazą przejściową. Wśród zawodników, którzy potrafią tak skakać są Peter Prevc, Jurij Tepes, Rune Velta.

A co sądzi o formie Severina Freunda?

– On jest teraz zdecydowanie w najlepszej formie, ale myślę, że skacze trochę za bardzo “pionowo” – bardzo wysoko, przez co traci prędkość nad bulą. Może dostosuje się trochę do skoczni w Vikersund, ale czy jest w stanie ustać skok na samym dole skoczni, przy ekstremalnej odległości – nie jestem tego pewien… – zakończył Norweg.

Źródło: informacja własna/ skokinarciarskie.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: