Czy to ostatni sezon z udziałem Lindsey Vonn?

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Lindsey Vonn w swojej karierze osiągnęła już prawie wszystko, a jedyne czego jej brakuje do spełnienia, to pobicie rekordu słynnego szwedzkiego narciarza Ingemara Stenmarka w ilości zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. Od wyrównania rekordu dzielą Amerykankę jeszcze cztery triumfy. Czy podoła go pobić przed zakończeniem kariery?

Kilka dni temu na Instagramie amerykańska gwiazda narciarstwa alpejskiego, Lindsey Vonn na pytanie jednego z fanów „Jak długo zamierzasz jeździć jeszcze na nartach?” odpowiedziała, iż nadchodzący sezon będzie jej ostatnim w karierze.

Jak wiadomo, Vonn może czuć się sportowcem spełnionym, gdyż w swojej dyscyplinie osiągnęła już wszystko co mogła. Mimo to od kilku sezonów uparcie dąży do pobicia rekordu słynnego szwedzkiego narciarza w ilości zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. W swoim dorobku Amerykanka ma 82 pucharowe triumfy, do wyrównania brakuje jeszcze cztery. Zapytana, co by zrobiła, gdyby jednak nie zdołała pobić rekordu należącego do Ingemara Stenmark, 33-latka odpowiedziała: “Trudne pytanie, nie znam odpowiedzi”.

Lindsey Vonn zależy do najbardziej utytułowanych narciarzy w swojej dyscyplinie. Amerykanka czterokrotnie odnosiła triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, osiem razy zwyciężała w klasyfikacji zjazdu, pięć razy w klasyfikacji supergigantu, a trzy razy w klasyfikacji kombinacji alpejskiej. W swoim dorobku posiada trzy medale igrzysk olimpijskich (jeden złoty) oraz siedem medali mistrzostw świata (dwa złote).

Obecnie kadra amerykańskich narciarek do nadchodzącego sezonu przygotowuje się w Chile.

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet zainauguruje 27 października w austriackim Sölden.

Źródło: srf.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.